Side Otelleri

Toplam 0 sonuç bulundu.
Sıralama :

Gecelik Oda Fiyatı

Side Otelleri

Side, Antalya’ nın tatil cenneti Manavgat’a bağlı bir belde. Dört bir yanı farklı güzellikler ile çevrili olan Side'de hem tarih hem de doğa meraklılarını tatmin edecek çok sayıda güzellik yer alıyor. Bunlar nedir derseniz, sizin için hazırladığımız listeye bir göz atın.

Doğa sporları için Köprülü Kanyon, tarihi keşifler için Side Antik Tiyatro, Side Müzesi ve Apollon Tapınağı, deniz, güneş, kum için Titreyengöl, Sorgun ve Kumköy plajları tatil listenize dahil olmalı. Akdeniz’in sayısız beldelerinden biri olan Side, birçok medeniyetin hüküm sürdüğü antik bir yerleşim alanıdır. Günümüzde her ne kadar deniziyle ve kumsallarıyla dikkat çekse de, sahip olduğu tarihi kalıntılarıyla uzun bir yolculuğun kapılarını açıyor. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan beldenin tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanıyor. Lidya, Pers, Bergama Krallığı, Roma gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan Side, Osmanlı ve Selçuklu hakimiyetine girmiş olsa da, Türk mimarilerine ait çok fazla kalıntı yoktur. 

Side Gezilecek ve Görülecek Yerler

Side Antik Tiyatro: Side Antik Tiyatro Side’nin gezilecek ve görülecek yerleri  arasında en temel konuma sahiptir. Binlerce yıldır tarihe geçmişe ışık tutan bu tiyatro Anadolu’daki tek örnektir. Ülkemizin en görülesi yerlerinden biri olup 17 bin kişilik kapasiteye sahiptir. Side Otellerinde konaklayarak beldenin muazzam güzellikleri arasında Side Antik Tiyatro’sunu görmeden dönmeyin.

Side Antik Kenti: Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve tarihi geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla dayanan Side Antik Kenti, eşsiz mimarisiyle ziyaretçilerin ilgi odağı olmakta. Side tatilinizde antik kentin tarihi ve muazzam güzellikleriyle tanışmadan buradan ayrılmayın.

Köprülü Kanyon: Antalya’dan Isparta’ya kadar uzanan ve yıl içerisindeki ziyaretçi potansiyeli yüksek olan Köprülü Kanyon, doğaseverlerin ilk duraklarından biri. İsmini kanyonun üzerinde bulunan köprülerden alıyor. Kanyonda hem trekking hem de rafting yapabilirsiniz.

Side Müzesi: Side Antik Kenti sınırları içerisinde bulunan Side Müzesi’nde tarihin birçok devrine ışık tutan kalıntılar sergileniyor. Hellenistik dönem başta olmak üzere Roma ve Bizans dönemlerine ait lahitler, heykeller, sütun kaideleri, mezar stelleri ve yazıtların sergilendiği müzeye bir saat ayırmanız yeterli.

Apollon Tapınağı: Dikkat çekici bir mimariye sahip olan Apollon Tapınağı, Yunan mitolojisinde Işık Tanrısı olarak bilinen Apollon’dan ismini alır. Tapınağın Roma Barışı döneminde inşa edildiği biliniyor. Side gezilecek ve görülecek yer  listenizde Apollon Tapınağı'na mutlaka yer verin.

Aspendos Köprüsü: Aspendos Tiyatrosu yolu üzerinde karşınıza çıkacak bu tarihi köprü Romalılar zamanından kalmıştır. Türk mimarisi özelliklerini taşıyan Aspendos Köprüsü’nün tamamlanması Selçuklu dönemini bulmuştur. Side’nin harika doğası içinde göreceğiniz bu tarihi yapı manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bıraktırıyor.

Titreyengöl: Side’nin tatil merkezlerinden biridir Titreyengöl. Sorgun’dan doğusunda konumludur. 3000 metrekarelik bir alana sahip göl çevresinde lüks konaklama seçenekleri mevcuttur. Beldede esen rüzgarlar göl yüzeyinde titrek görüntüler oluşturduğundan ismine Titreyengöl denilmiştir.

Nymphaeum: Başlı başına ayrı bir tarihi geçmişe sahip bu yapı, açıkhava müzesi özelliği taşır. Şehre ait kalıntılar barındıran yapının tarihi M.S. 2. yy’a dayanır. Antik tiyatroya yürüme mesafesinde kalan yapı yol kenarında konumlandığından yoldan geçerken durup gezilmesi mümkün olan ve dışarıdan fotoğraflanması kolay olan bir yerdedir.

Devlet Agorası: 2. yüzyılda inşa edilen Devlet Agorası, tarihi geçmişinde şehrin yönetim merkezi olarak kullanılmıştır.

Manavgat Şelalesi: Side merkezine 7 km ötede kalan Manavgat Şelalesi buz gibi sularıyla tatilcilerin popüler rotaları arasında. Buraya gittiğinizde Manavgat Çayı’nın piknik alanlarını ziyaret edebilir, balık tutabilir, büyüleyici doğasında harika saatler geçirebilirsiniz.

Plajlar: Tatilinizin her gününü Manavgat-Side’nin farklı plajlarında geçirebilirsiniz. Titreyengöl plajları, Sorgun Plajı ve Kumköy plajları tercih edebileceğiniz noktalar arasında.

Side Limanı: Tarihi geçmişi milattan öncesine dayanan Side Limanı, taş blokların üst üste binmesiyle oluşmuş bir mendirekle çevrili olup yarımadanın güneyinde konumludur.

Side’de Yapmadan Dönülmemesi Gerekenler

Side Otellerinde konaklayarak

- Dalış yaparak Side’nin su altı dünyasını keşfetmeden,

- At safari yapmadan,

- Köprülü Kanyon’da rafting heyecanını yaşamadan,

- Side gece hayatını keşfe çıkmadan,

- Titreyengöl’ü ziyaret etmeden Side’den ayrılmayın.